Bashkëshortja e biznesmenit të vrarë gjatë atentatit në Vlorë shkruan fjalë të ndjera që të këpusin shpirtin

Publikuar tek: aktualitet, më 15:39 04-06-2017 Bashkëshortja e biznesmenit të vrarë gjatë atentatit në Vlorë shkruan fjalë të ndjera që të këpusin shpirtin

Mirvjen Hyseni është biznesmeni i cili u vra gjatë një atentati disa javë më parë në qytetin e Vlorës.

Në këtë ngjarje të vrarë mbetën Mirvjen Hyseni pronar i një televizioni lokal dhe Roland Saliu drejtor i OSHEE-së në Vlorë. Shënjestër e këtij atentati ishte pikërisht Hyseni dhe dyshohet se ka të bëjë me një ngjarje që lidhet me të kaluarën.

Bashkëshortja e Hysenit i ka dedikuar fjalë prekëse ish-bashkëshortit të ndjerë ku shprehet se ndihet e mbrojtur nga shpirti i tij në qiell.

Elisabeta Koromani (bashkëshortja dhe gazetare):

Më shohin e mendojnë së jam e thyeshme prej kristali si rrëzëllima e shamis që kam të lëshuar mbi supe… unë jam aq e fortë, e kam zemrën të shtrënguar me një ëngjëll, mua ma mbron shpirtin qielli.
Ti ma bërë me hile, por unë të kam falur…

Me ikjen tënde, unë do behem me e forte,do t’u tregoj të tjerëve se ti mungon vetëm fizikisht, se une jam femra me krenare qe kam pasur nje bashkeshort si ty,qe jam nena e femijes tend.

Nuk më ke lënë vetëm vlerat e tua… më drejtove diku ashtu si di të bësh vetëm ti ….
E di si them shpesh?! Mua zoti më ka dashur shumë, po po, më ka dhënë pesha të rënda në jetë sepse ai e di që unë jam e fortë dhe do t’i mbaj, e në rrugë do mësoj të kthej dhimbjen në forcë, e lotët të m’i vjedh vetëm prej gëzimit!

Ti je gjithë vendimet që marr në jetë! Ti je gjithë suksesi im, je rrahja e shpeshtë e zemrës time…

Une vertet nuk do jem me me nje grua ne jete po do jem nena e vajzes te mrekullueshme qe zoti na dhuroi.
Drejtesia jote do shkoj ne vend dhe nje dote njerxit do tregojne historine tone
Ishte njeher ne Vlore Eli&Veni..!
Të ndjej këtu, në krahun tim… jam e bindur që ti je këtu me mua!

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Moti “del nga shinat”, shikoni çfarë do ndodhë gjatë javës
Ministria e Financave: Tatimorët presion me gjoba bizneseve për votën. Raportoni në këtë numër telefoni »
Article Logic
Execution time: 0.011854887008667
array(1) { ["section"]=> string(114) "bashkeshortja-e-biznesmenit-te-vrare-gjate-atentatit-ne-vlore-shkruan-fjale-te-ndjera-qe-te-kepusin-shpirtin-81197" }