Bashkëshortja e një politikani mëson gjuhën kineze, intrigohet dhe ja se ç’thotë për të

Publikuar tek: politike, më 17:40 06-03-2016 Bashkëshortja e një politikani mëson gjuhën kineze, intrigohet dhe ja se ç’thotë për të

Që kur Sali Berisha 7 vite me parë kur ishte kryeministër deklaroi se do të fuste në shkollat fillore gjuhën kineze si lëndë për ta mësuar fëmijët, askush nuk e mori në konsideratë ç’ka ai tha. Madje, u sulmua gjerësisht, gjersa siç duket hoqi dorë nga kjo ide.

Por nuk ka ndodhur kështu me Brixhida Kokëdhimen, bashkëshorten e deputetit të PS, Koço Kokëdhima. Vetë zonja Kokedhima, thotë se i ka hyrë gjuhës Kineze me seriozitet, dhe brenda vitit pretendon se do ta flasë atë. Madje zonja Kokëdhima, edhe pse thotë se gjuha është e vështirë, tregon se është një gjuhë që i pëlqen shumë.

“Mësoj kinezisht prej me tepër se 1 viti. Më pelqen shumë kjo gjuhë. Shfrytezoj çdo kohë për të studiuar: në mëngjes herët, mbasdite pas pune, në avion, kur shkoj në fshat, në orë të qetësisë në fundjavë. Eshtë gjuhë e vështirë për shkak të toneve(5) dhe hieroglifeve. Formimi i fjalise është teper i thjeshtë! Brenda këtij viti do flas, shkruaj e lexoj shumë mirë në nivelin mesatar! Edhe tani flas, por duhet ta përmiresoj!” shkruan Kokëdhima, duke nxjerrë edhe metodën e vet të studimit.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0094702243804932
array(1) { ["section"]=> string(92) "bashkeshortja-e-nje-politikani-meson-gjuhen-kineze-intrigohet-dhe-ja-se-c-thote-per-te-34384" }