Bashkia Durrës ‘’dorë të rëndë’’, i jep tenderin e gazit kompanisë me marzh fitimi marramendës (DOKUMENTI)

Publikuar tek: ekonomi, më 13:55 07-10-2016 Bashkia Durrës ‘’dorë të rëndë’’, i jep tenderin e gazit kompanisë me marzh fitimi marramendës (DOKUMENTI)

Që ekspertët e tenderimeve në bashki bëjnë shkelje nuk është ndonjë lajm i madh, por që të bëjnë shkelje kaq të mëdha, vërtet që është shqetësuese.

Me një marxh fitimi 3-fish më shumë se ai normali, Bashkia e Durrësit i ka dhënë tenderin kompanisë ‘’M.B.Kurti’’, me NIPT J64103483H me zyrë qëndrore në Fier.

Nga 15%, në 45%, kjo është shifra marramendëse që kompania do fusë në ‘’xhepat’’ e saj për një shërbim public: mbushjen me gaz të sobës së gatimit në vlerën mbi 20 milionë lekë.

‘’Open Data Albania’’ bën publik të dhënat e tenderit. Dhe siç shihet ''M.B Kurti'' është e njëjta kompani që është proceduar për tenderat e burgjeve.

blerjegazioki.gif

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0089139938354492
array(1) { ["section"]=> string(105) "bashkia-durres-dore-te-rende-i-jep-tenderin-e-gazit-kompanise-me-marzh-fitimi-marramendes-dokumenti-55391" }