Bashkia e Durrësit miraton buxhetin e vitit 2020, ja sa para do të shkojnë për godinat e dëmtuara nga tërmeti

Publikuar tek: aktualitet, më 19:38 23-12-2019 Bashkia e Durrësit miraton buxhetin e vitit 2020, ja sa para do të shkojnë për godinat e dëmtuara nga tërmeti Keshilli bashkiak i Durresit

Bashkia e Durrësit ka miratuar sot buxhetin e vitit 2020, ku një pjesë e mirë e buxhetit do të shkojë për godinat e dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

 

Buxheti është miratuar vetëm me votën e këshilltarëve të majtë bashkiakë.

Gjithashtu nga 2.9 miliardë lekë, 1.2 miliardë lekë ose 42% e buxhetit të Bashkisë do të shkojë për pagat dhe sigurimet e punonjësve të administratës lokale.

793 milion lekë pra 50% e investimeve të parashikuara nga buxheti i Bashkisë Durrës për vitin 2020 do të shkojnë për riparimin e godinave të dëmtuara nga tërmeti i 26 nëntorit.

Këshilltarët e majtë bashkiakë votuan të vetëm dhe pa kontenstime buxhetin e vitit të ardhshëm për Bashkinë e Durrësit, pjesë përbërëse e së cilës janë 6 njësi administrative.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « S‘JUSTIFIKOI dot blerjen e një ‘Benzi’, një shtëpie dhe një toke në Korçë, GJYQTARI Sotiraq Lubonja PËRFUNDIMISHT jashtë drejtësisë (Vendimi KPA)
Polemikat për fituesen e Festivalit, reagon Alketa Vejsiu: E meritonte Elvana, mi kurseni akuzat (E plotë) »
Article Logic
Execution time: 0.012318134307861
array(1) { ["section"]=> string(115) "bashkia-e-durresit-miraton-buxhetin-e-vitit-2020-ja-sa-para-do-te-shkojne-per-godinat-e-demtuara-nga-termeti-190191" }