Bashkia e Gjirokastrës nderon shkrimtarin e madh Ismail Kadare me një emblemë argjendi (Foto)

Publikuar tek: kulture-art, më 16:02 31-01-2016 Bashkia e Gjirokastrës nderon shkrimtarin e madh Ismail Kadare me një emblemë argjendi (Foto)

Marrëdhënia e Gjirokastrës me shkimtarin ndërkombëtar Ismail Kadare perceptohet shpesh herë e largët dhe e ftohtë, por ky nuk është rasti. Bashkia e Gjirokastrës ka vendosur të krijojë një dhuratë speciale në nder të Kadaresë.

Dhurata është një logo unike, e gdhendur në argjend. Ajo është realizuar nga Bashkia Gjirokastër për personalitetet e larta, familjen Kadare dhe miqtë e tij, tregon një libër të hapur mbi të cilin ngrihet qyteti i gurtë. Një dhuratë speciale, e ideuar me pasion të veçantë nga mjeshtri i madh gjirokastrit Stavri Çati, punuar me mjeshtëri dhe dashuri nga argjendari Nikolin Dedi.

Kjo dhuratë do t’i dhurohet Kadaresë gjatë vizitës së premtuar në pranverën e këtij viti. Njëherazi ky do të jetë një suvenir që do t’i shtohet tregut artizano- turistik të Gjirokastrës.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035490036010742
array(1) { ["section"]=> string(97) "bashkia-e-gjirokastres-nderon-shkrimtarin-e-madh-ismail-kadare-me-nje-embleme-argjendi-foto-31408" }