Bashkia e Tiranës gjobit Partinë Demokratike, 7 ditë kohë të kryejë pagesën

Publikuar tek: politike, më 22:26 08-12-2015 Bashkia e Tiranës gjobit Partinë Demokratike, 7 ditë kohë të kryejë pagesën

Bashkia e Tiranës e drejtuar nga Erion Veliaj ka gjobitur Partinë Demokratike për dëmet e shkaktuara sot në qytet si pasojë e protestës.

163 milionë lekë është gjoba e vendosur, të cilën PD mund ta paguajë brenda 7 ditëve pas kamatë-vonesë dhe në rast se ajo nuk shlyhet brenda 30 ditëve atëherë do të bllokohen llogaritë bankare të partisë.

“163 milionë lekë gjobë! Kjo është fatura e detajuar e dëmeve, të cilen s'duhet ta paguajë taksapaguesi i Tiranës, por ata që e shkaktuan”, shkruan Veliaj. 

Lexo edhe: Nis riparimi i Kryeministrisë, Veliaj: Respekt për protestat, jo për vandalët 

12342639_10153798397071926_5134584012981046164_n.jpg

12239895_10153798397051926_1386931844762713599_n.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nishani dekoron Berishën me urdhërin e “Flamurit Kombëtar”
Deputetja demokrate zmbraps protestuesit, po qëllonin institucionet »
Article Logic
Execution time: 0.0086979866027832
array(1) { ["section"]=> string(80) "bashkia-e-tiranes-gjobit-partine-demokratike-7-dite-kohe-te-kryeje-pagesen-27284" }