Bashkia e Tiranës ndihmë financiare Greqisë, Veliaj zbulon SHIFRËN

Publikuar tek: aktualitet, më 11:18 26-07-2018 Bashkia e Tiranës ndihmë financiare Greqisë, Veliaj zbulon SHIFRËN Erion Veliaj

Kryetari i Bashkisë Tiranë Erion Veliaj, sot në mbledhjen e Këshillit Bashkiak deklaroi se Bashkia Tiranë do dhurojë  50 mijë euro për Greqinë në shenjë solidariteti.

Ai gjithashtu shtoi se  është hera e parë që Bashkia jep ndihmë per bashkitë fqinje.

Greqia u ndesh me ferrin keto 3 ditë ku një zjarr i përmasave katastrofale, u mori jetën 82 personave dhe plagosi mbi 200 të tjerë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Nishani sulmon mazhorancën: Gjykata Kushtetuese është asgjësuar
Shkrumbohet nga flakët automjeti me targa italiane në Durrës »
Article Logic
Execution time: 0.011512994766235
array(1) { ["section"]=> string(72) "bashkia-e-tiranes-ndihme-financiare-greqise-veliaj-zbulon-shifren-129180" }