Bashkia Lezhë miraton fondin e emergjencës, 800 milionë lekë për koronavirusin, shtyhet pagesa e taksave deri në 30 qershor

Publikuar tek: aktualitet, më 19:51 31-03-2020 Bashkia Lezhë miraton fondin e emergjencës, 800 milionë lekë për koronavirusin, shtyhet pagesa e taksave deri në 30 qershor FotoMontazh: Bashkia Lezhe

Bashkia e Lezhës ka miratuar sot përmes një mbledhje të jashtëzkonshme një fond emergjence prej 800 milion lekësh (të vjetra) për përballimin e krizës së koronavirusit që ka prekur gjithë vendin.

Gjithashtu, Bashkia Lezhë ka ndërrmarrë dhe një nismë tjetër ndryshe nga qeveria, duke shtyrë afatin për pagesën e taksave vendore deri më datë 30 qershor. Falje në masën 20% nga vlera e përgjithshme e taksës së shërbimeve publike do të aplikohet edhe për kategoritë e taksapaguesve që nuk mund të ushtrojnë aktivitetin në këto ditë të krizës.

Më këtë paketë ekonomike të miratura sot nga Këshilli Bashkiak synohet t’ju vihet në ndihmë bizneseve, qytetarëve dhe kategorive të tjera të taksapaguesve që ushtrojnë aktivitetin në zonën e Bashkisë së Lezhës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0090789794921875
array(1) { ["section"]=> string(128) "bashkia-lezhe-miraton-fondin-e-emergjences-800-milione-leke-per-koronavirusin-shtyhet-pagesa-e-taksave-deri-ne-30-qershor-200828" }