Bashkia s'e vuri "ujin në zjarr" për gjeniun e vogël, aktivistët i futen vetë punës

Publikuar tek: aktualitet, më 13:24 25-05-2017 Bashkia s'e vuri

Marjana Bega vogëlushja e cila u zbulua në talentshow “Gjeniu i Vogël”, jeton në kushte të mjerueshme së bashku me familjen e saj.

Pas premtimeve të parealizuara nga Bashkisë Shkodër, aktivistët i janë futur punës në mënyrë të pavaraur për ti ardhur në ndihmë familjes Bega.

Qëllimi i tyre është të ndërtojnë një strehë të cilën Marjana dhe familja e saj nuk e ka pasur kurrë.

“Ne jemi ne Shkoder te "shtepia" e Marjanes. Shtepi pa cati.....
Me
Mirsad Basha  dhe Mirela Cela Jorgo  nisem ne....do e bejme sikur nami te behet. Bujrum kush mundet, duhet pune krahu, cimento, pllaka, elektrike, hidraulike, rere, tulla, boje, dyer, dritare....dhe mos harroni...shume dashuri”-, shprehet në një postim në facebook aktivisti Adriatik Lapaj.

Nderkohë pak ditë më parë është hapur një llogari bankare, ku gjithkush që dëshiron të kontribuojë për përmirësimin e kushteve të familjes Bregu, të derdh të ardhurat në mumrin e llogarisë.

llogari_bankare.jpg

Bashkia Shkodër ka publikuar një video ku sqaron se bashkia e këtij qyteti i ka ofruar ndihma, por familja i ka refuzuar.

I menjëhershëm ka qenë reagimi i së ëmës së Marjanës e cila i hedh poshtë pretendimet e bashkisë dhe sqaron se ka qenë ajo që ka këmbëgulur dhe për shtëpi dhe për punë, por bashkia si ka ardhur asnjëherë në ndihmë.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Ambasada Amerikane jep lajmin e rëndësishëm për vizitorët e SHBA-së: Nuk keni nevojë për garanci, çfarë ju duhet
Ministri i ri i Brendshëm krijon kabinetin e tij, zbulohen emrat e besuar të Dritan Demiraj »
Article Logic
Execution time: 0.011538982391357
array(1) { ["section"]=> string(86) "bashkia-s-e-vuri-ujin-ne-zjarr-per-gjeniun-e-vogel-aktivistet-i-futen-vete-punes-79932" }