Bashkia vendos për rritjen e çmimit të ujit, reagon Basha: Veprim kriminal ndaj qytetarëve i Ramës dhe Veliajt

Publikuar tek: politike, më 16:21 25-07-2017 Bashkia vendos për rritjen e çmimit të ujit, reagon Basha: Veprim kriminal ndaj qytetarëve i Ramës dhe Veliajt

Pas propozimit më të fundit të Bashkisë Tiranë për të rritur çmimin e ujit të pijëshëm për abonentët familjarë dhe biznese, ka ardhur reagimi i kreut të PD-së Lulzim Basha.

Në një postim në rrjtetet sociale Basha shkruan se ky është një vendim kriminal i Erion Veliajt dhe Edi Ramës. Për Bashën ky vendim i Bashkisë Tiranë vjen pas dështimeve të njëpasnjëshme, dhe këto dështime kërkojnë që t’ja faturojnë qytetarëve. Basha paralajëmron se me ardhjen në pushtet të PD-së, ky vendim do të shfuqizohet.

Më poshtë reagimi i plotë i Lulzim Bashës: 

Screenshot_4.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Masat për reduktimin e kërkesave për azil, Zv/ministrja Voda pret ambasadoren e Luksemburgut
Humbi rëndë në zgjedhje, një tjetër kryetar partie jep dorëheqjen papritur »
Article Logic
Execution time: 0.012162923812866
array(1) { ["section"]=> string(114) "bashkia-vendos-per-rritjen-e-cmimit-te-ujit-reagon-basha-veprim-kriminal-ndaj-qytetareve-i-rames-dhe-veliajt-87313" }