Bashkim familjar për emigrantët, Kanadaja jep lajmin e keq

Publikuar tek: bota, më 13:37 21-08-2018 Bashkim familjar për emigrantët, Kanadaja jep lajmin e keq

Kandaja ka dhënë njoftimin, se do t’i jap fund sistemit të bashkimit familjar për emigrantët.

Kjo do të thotë, se prindërit nuk do mund të ribashkohen me fëmijët e tyre që kanë emigruar në këtë shtet.

Qeveria e Justin Trudeau e ndryshoi funksionimin e ribashkimit familjar në fund të vitit 2017, në favor të një sistemi të përzgjedhjes me short i përshkruar nga shumë emigrantë si ”mizor”dhe ”pa zemër”.

Mësohet se nga 95 000 dosje të prindërve apo gjyshërve që dëshirojnë të vendosen në Kanada, do të përzgjidhen vetëm 10 000.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012318134307861
array(1) { ["section"]=> string(64) "bashkim-familjar-per-emigrantet-kanadaja-jep-lajmin-e-keq-131740" }