Bashkimi Europian, i shqetësuar për sigurinë e Europës

Publikuar tek: bota, më 12:00 19-01-2015 Bashkimi Europian, i shqetësuar për sigurinë e Europës

Ministrat e jashtëm të Bashkimit Europian  takohen sot për shqetësimet e sigurisë në kontinentin europian.

Federica Mogherini, shefe e politikës së jashtme, njofton se takimi  do të ketë në qendër të tij mundësinë e ndryshimit të poltikës ruse ndaj zhvillimeve në Ukrainë, ku vazhdon konflikti mes separatistëve pro rusë dhe forcave qeveritare.

Pjesë e diskutimeve gjatë  takimit do jenë edhe Siria, Iraku si dhe Shteti Islamik.

Ngjarjet e ndodhura së fundi në Paris, kanë vendosur në pikëpyetje sigurinë e Europës dhe kanë ngjallur frikën e sulmeve të tjera të mundshme

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.013089895248413
array(1) { ["section"]=> string(57) "bashkimi-europian-i-shqetesuar-per-sigurine-e-europes-919" }