Bashkimi Europian miraton buxhetin e 2017-tës

Publikuar tek: ekonomi, më 21:37 01-12-2016 Bashkimi Europian miraton buxhetin e 2017-tës

Presidenti i Parlamentit Evropian miratoi sot buxhetin e vitit 2017 të Bashkimit Evropian, që parashikon një vlerë të përgjithshme rreth 157,9 miliardë euro, në përputhje me kompromisin e arritur me eurodeputetët dhe shtetet anëtare.

Përpara nënshkrimit nga ana e Martin Schulz, Parlamenti miratoi me shumicë të theksuar 438 vota pro, 194 kundër dhe 7 abstenime.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.009735107421875
array(1) { ["section"]=> string(51) "bashkimi-europian-miraton-buxhetin-e-2017-tes-61297" }