Bashkimi Europian: Rusia shkeli marrëveshjen e paqes

Publikuar tek: bota, më 22:07 11-08-2015 Bashkimi Europian: Rusia shkeli marrëveshjen e paqes

AFP

Bashkimi Europian ka thënë në një deklaratë ditën e martë se sulmet në rritje në zonat e Ukrainës lindore kanë shkelur marrëveshjen e paqes me separatistët pro-rusë të arritur në Minsk.

“Përshkallëzimi i konfliktit si rezultat i sulmeve në disa zona të drejtuara nga qeveria e ukrainës shkel frymën dhe letrën e Marrëveshjes së Minskut”, thuhet në deklaratën e Shërbimit të Jashtëm të Bashkimit Europian, duke iu referuar marrëveshjes së nënshkruar në kryeqytetin e Bjellorusisë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.018903017044067
array(1) { ["section"]=> string(57) "bashkimi-europian-rusia-shkeli-marreveshjen-e-paqes-18209" }