Bashkimi i pamundur, zv.ministri i Ramës publikon për herë të parë medaljen e rrallë

Publikuar tek: kulture-art, më 08:55 28-05-2018 Bashkimi i pamundur, zv.ministri i Ramës publikon për herë të parë medaljen e rrallë Medalja e publikuar nga Artan Shkreli

Zëvendës ministri i Infrastrukturës dhe Energjitkës, Artan Shkreli ka publikuar një medalje të rrallë e cila publikohet për herë të parë në Shqipëri.

“B A S H K I M I . I . P A M U N D U R”, shkruan Shkreli ndërsa shpjegon:
...
“Një medajë e rrallë, ndofta unike, që po e paraqesim për kërshëri këtu, ku Shqipëria (me kostum popullor të Shqipërise së Mesme) i ofron në shenjë bashkimi kurorën e Skënderbeut Italisë (në veshje romake). Dy sopatat e Liktorit anash e kontekstualizojnë ngjarjen, e cila përndryshe dëftohet në datat e thadruara në krye dhe në bazë të imazhit.
Ngjarje kjo në kufijtë e sureales për kohën.
...
(Bëhet publike për herë të parë në Shqipëri një medajë e tillë).”

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042443990707397
array(1) { ["section"]=> string(90) "bashkimi-i-pamundur-zv-ministri-i-rames-publikon-per-here-te-pare-medaljen-e-rralle-122355" }