Basketboll/ Spanja kampione e Europës, Lituania dështon në finale për të dytin vit

Publikuar tek: sport, më 20:01 20-09-2015 Basketboll/ Spanja kampione e Europës, Lituania dështon në finale për të dytin vit

Kombëtarja e Spanjës në basketboll është shpallur kampione e Europës pas fitores të arritur në finale ndaj Lituanisë.

Spanja ka fituar me rezultatin 80:63, ndërsa Lituania shikon për të dytin vit radhazi kupën në finale por pa arritur ta bëj të sajën.

Spanjollët e nisen furishëm çerekun e parë, të cilin e fituan 19:8. Lituania, në çerekun e dytë ishte më në nivel, duke e fituar ngushtë 22:25. Kur po pritej që Lituania të merrte iniciativën në çerekun e tretë për t’iu afruar Spanjës, ishin këta të fundit që e dominuan këtë çerek, të cilin e fituan 19:10. Çereku i katërt ishte i barabartë dhe nuk ndikoi në ndryshimin e rezultatit.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.056681156158447
array(1) { ["section"]=> string(86) "basketboll-spanja-kampione-e-europes-lituania-deshton-ne-finale-per-te-dytin-vit-21271" }