Batuta e gazetarit pas fitores së Trump, do t’ju shkrijë së qeshuri: I kërkoj publikisht Ramës...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 11:46 09-11-2016 Batuta e gazetarit pas fitores së Trump, do t’ju shkrijë së qeshuri: I kërkoj publikisht Ramës...

Donald Trump është presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës. Republikani arriti të mposhtë në këtë garë demokraten Hillary Clinton, ish-zonja e Parë e SHBA-së ndërsa të menjëhershme kanë qenë edhe reagimet e shqiptarëve nëpër rrjetet sociale.

Gazetari e moderatori Ardit Roshi në këtë valë reagimesh lëshon një batutë që ka shkaktuar mjaft të qeshura.

“I kërkoj publikisht Kryeministrit të lajmerojë fillimin e Llotarise Shqiptare. Vëllezerit amerikan ta dijnë që ne nuk harrojme mbështetjen e tyre dhe tani hapim dyert e shtepisë sonë për t’i pritur krahë hapur në këto kohë të veshtira”, shkruan Roshi.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091369152069092
array(1) { ["section"]=> string(98) "batuta-e-gazetarit-pas-fitores-se-trump-do-t-ju-shkrije-se-qeshuri-i-kerkoj-publikisht-rames-58935" }