Batuta e italianes: Gjatë ndeshjes Shqipëri-Rumani, lini pa frikë dyer e dritare hapur

Publikuar tek: aktualitet, më 21:46 14-06-2016 Batuta e italianes: Gjatë ndeshjes Shqipëri-Rumani, lini pa frikë dyer e dritare hapur

Një vajzë italiane ka postuar në Facebook-un e saj një status ironik që duket se ka shkaktuar reagime te shqiptarët dhe rumunët.

Vajza njofton miqtë e saj se mund t’i lënë pa frikë dyert dhe dritaret hapur gjatë ndeshjes Shqipëri-Rumani, duke nënkuptuar se nuk ka rrezik për vjedhje pasi të gjithë "skifterat" do jenë duke ndjekur ndeshjen.

“Dua t’ju njoftoj se në datën 19 të këtij muaji, nga ora 21 deri në 23 mund t’i lëmë dyer e dritare hapur pasi askush nuk do vijë të na vjedhë. Në këtë orë luhet Shqipëri-Rumani”, shkruan ajo.

Si rumunët, por edhe “skifterat” shqiptarë kanë një nam të keq për vjedhje në shtetin italian.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.029587030410767
array(1) { ["section"]=> string(90) "batuta-e-italianes-gjate-ndeshjes-shqiperi-rumani-lini-pa-frike-dyer-e-dritare-hapur-43518" }