Batuta e zyrtarit gjerman në konferencë me Ramën: Unë dhe gruaja ime si ti me Bashën...

Publikuar tek: fcb-bomb, më 15:11 17-04-2017 Batuta e zyrtarit gjerman në konferencë me Ramën: Unë dhe gruaja ime si ti me Bashën...

Kryeministri Edi Rama nuk ka humbur rastin gjatë konferencës së përbashkët t’i tregojë ministrit të Jashtëm gjerman Sigmar Gabriel se sa të mira janë marrëdhëniet mes dy vendeve dhe se sa tifozë janë shqiptarët ndaj futbollit gjerman.

Zyrtari gjerman përmes humorit i ka rrëfyer Ramës, se sa i takon futbollit, ai vetë dhe gruaja e tij nuk ndajnë të njëjtin mendim.

“Në familjen tonë, unë jam tifoz me Bayern Munchen  dhe gruaja me Werder Bremen, pak a shumë si ju me zotin Basha”, tha me humor Gabriel.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0091278553009033
array(1) { ["section"]=> string(89) "batuta-e-zyrtarit-gjerman-ne-konference-me-ramen-une-dhe-gruaja-ime-si-ti-me-bashen-75461" }