Bayern fiton, Barcelona shkon në finale

Publikuar tek: sport, më 22:34 12-05-2015 Bayern fiton, Barcelona shkon në finale

Bayern Munich ka fituar ndeshjen e kthimit të Ligës së Kampionëve ndaj Barcelonës. Por, rezultati 3-2 nuk mjaftoi për t’u kualifikuar për në finalen që do të luhet në Berlin.

Barcelona bëhet kështu finalistja e parë dhe pret të njohë kundërshtarin nga përballja tjetër Real Madrid-Juventus.

Bajerni kaloi në minutën e 7-të në avantash me anë të Benatia, por Barcelona arriti të kthente rezultatin në pjesë e parë me dy gola të Neymar.

Pjesën e dytë, ekipi gjerman shënoi dy herë në portën e spanjollëve me anë të Lewandowski dhe Muller duke bërë që rezultati i përgjithshëm të jetë 5-3.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Cana e Berisha në shkollat italiane, fushatë kundër huliganizmit
Reali pret sot Juventusin të vendosur deri në finale »
Article Logic
Execution time: 0.0076818466186523
array(1) { ["section"]=> string(44) "bayern-fiton-barcelona-shkon-ne-finale-11007" }