BAYERN SHKATËRRON BARCELONËN, 8 gola për të shkuar në gjysmëfinale

Publikuar tek: sport, më 22:51 14-08-2020 BAYERN SHKATËRRON BARCELONËN, 8 gola për të shkuar në gjysmëfinale Foto nga ndeshja

Sapo ka përfunduar takimi mes Bayern dhe Barcelonës, me rezultatin 8-2.

Bayern ka kaluar në avantazh me Muller në minutën e pestë.Gjithçka erdhi pas një aksioni model të gjermanëve. Vetëm 4 minuta më pas, Alaba bën të pabesueshmen duke shënuar në portën e tij.

Në minutën e 22-të është radha e interistit Ivan Perisiç, që ”tund rrjetën” falë një super diagonale-je. Për të thelluar avantazhin mendoi Gnabry në të 28-tën, duke çuar peshë bavarezët. Paraqitje fantastike nga Muller, që mbyll llogaritë në minutën e 31-të.

Pjesa e dytë nis mirë për Barcelonën që ngushton shifrat në minutën e 55-të. Ateherë kur mednohej se spanjollët ishin zgjuar, Kimmich shënon të pestin për Bayernin (65-të). Ka kohë edhe për Leëan dhe Coutinho (x2), që bëjnë gjithçka mirë në fund. Bayern kualifikohet tutje dhe do përballet me fituesin e City-Lyon në gjysmëfinale.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010832071304321
array(1) { ["section"]=> string(72) "bayern-shkaterron-barcelonen-8-gola-per-te-shkuar-ne-gjysmefinale-217172" }