Bayern Munich 'shkatërron' sërish Chelsean, kualifikohet dhe Barcelona

Publikuar tek: sport, më 23:00 08-08-2020 Bayern Munich 'shkatërron' sërish Chelsean, kualifikohet dhe Barcelona Barcelona

Kanë përfunduar dhe ndeshjet e dyta të vlefshme për raundin e 1/16 në Chapions League.

Bayern Munchen ka fituar ndaj Chelsea me rezultatin e thellë 4-1, duke e çuar rezultatin e përgjithshëm në 7-1, pas fitores 0-3 në sfidën e parë në Angli.

Tani gjermanët me "gladiatorin" Lewandovski shkojnë me hap të sigurtë në fazën tjetër.

lewa.jpg

Paralelisht është luajtur edhe sfida Barcelona-Napoli, e cila ka përfunduar me rezultatin 3-1 në favor të katalanasve, 4-2 rezultati i përgjithshëm, pasi ndeshja e parë në Itali përfundoi në barazim 1-1.

Dje u kualifikuan Lion dhe Manchester City.  

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.010356903076172
array(1) { ["section"]=> string(66) "bayern-shkaterron-serish-chelean-kualifikohet-dhe-barcelona-216532" }