Bayerni fiton trofeun e radhës, mposht 3-2 Dortmundin në finalen e Superkupës së Gjermanisë

Publikuar tek: sport, më 22:50 30-09-2020 Bayerni fiton trofeun e radhës, mposht 3-2 Dortmundin në finalen e Superkupës së Gjermanisë

Bayern Munich ka fituar trofeun e radhës, duke siguruar mbrëmjen e sotme edhe Superkupën e Gjermanisë.

Ka qenë një fitore e vështirë për kampionët e Gjermanisë, të cilët dukej se do të merrnin një fitore të lehtë pas avantazhit të dyfishtë të siguruar në 32 minutat e para të ndeshjes.

Një avantazh që është humbur pas golave të Brandt (39′) dhe Haaland (55′).

Kur dukej se koha e rregullt do të mbyllej në barazim, Joshua Kimmich (82′) ka realizuar një gol të jashtëzakonshëm dhe i ka dhuruar trofeun Bayern-it.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012304067611694
array(1) { ["section"]=> string(97) "bayerni-fiton-trofeun-e-radhes-mposht-3-2-dortmundin-ne-finalen-e-superkupes-se-gjermanise-222270" }