BBC sjell për herë të parë pamjet e fundit të Gadafit, i gjakosur, qan e lutet për jetën

Publikuar tek: bota, më 10:42 04-02-2016

BBC sjell për herë të parë një video ku shihen momentet e fundit te jetës së Gedafit në Libi, ndërkohë që ai qëndron në një kamion, i mbytur në gjak, dhe lutet për jetën e tij.

Dokumentari i publikuar mbrëmjen e djeshme quhet “Gjuetia për armën e Artë të Gadafit” dhe ish diktatori është në automjet i kapur nga luftëtarë të opozitës libiane.

Imazhet tregojnë se ai është rrahur keq. I goditur në kokë dhe nxirrte gjak. Gazetari Gabriel Gatehouse është rikthyer në Libi për të bërë një reportazh për armën e Artë të Gadafit. Ndërkohë që në video shihet edhe arma, që pretendohet se I përkiste ish-diktatorit. Reportazhi vazhdon me gjendjen e Libisë pas vdekjes së Gadafit, ndërkohë që disa zona kanë rënë në dorën e Isis.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « ”France Strategie”: Fundi i Schengenit do të kushtojë më shumë se 100 miliardë euro
BE vendos të ndihmojë Turqinë me 3 miliardë euro, për refugjatët e Sirisë »
Article Logic
Execution time: 0.012884140014648
array(1) { ["section"]=> string(92) "bbc-sjell-per-here-te-pare-pamjet-e-fundit-te-gadafit-i-gjakosur-qan-e-lutet-per-jeten-31709" }