BE gjobit facebook, gënjeu për blerjen e WhatsApp

Publikuar tek: aktualitet, më 20:04 19-05-2017 BE gjobit facebook, gënjeu për blerjen e WhatsApp

BE ka gjobitur facebook me 110 milionë euro për shkak se ka dhënë informacione të pasakta rreth blerjes së aplikacionit WhatsApp.

Komisionerja e BE-së tha se ky është një mesazh për të gjithë kompanitë e tjera që të jenë të kujdesshme në përcjelljen e informacioneve sa më të sakta dhe brenda rregullave të BE. 

Facebook, kur e ka njoftuar Komisionin për blerjen e WhatsApp-it në vitin 2014, ka thënë se nuk do jetë në gjendje të përshtasë në mënyrë të besueshme dhe automatike facebook me WhatsApp.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.009321928024292
array(1) { ["section"]=> string(54) "be-gjobit-facebook-genjeu-per-blerjen-e-whatsapp-79258" }