BE-ja në ‘një zë’ për shtyrjen e 'Brexit' (JA KUR DO TË TAKOHEN 27 LIDERËT)

Publikuar tek: bota, më 12:33 25-10-2019 BE-ja në ‘një zë’ për shtyrjen e 'Brexit' (JA KUR DO TË TAKOHEN 27 LIDERËT) Foto ilustruese

BE-ja duket se ka vendosur që të shtyhet data e daljes së Britanisë së Madhe nga tregu i përbashkët europian.

Një zëdhënës i Komisionit Europian tregon për mediat se 27 vendet anëtare pajtohen në parim që të caktohet një datë e re për ‘’Brexit’’, megjithatë nuk është dakordësuar për një datë të saktë.

‘’Ishte një marrëveshje e plotë për nevojën e zgjatjes së proçesit të ‘Brexit’. Ishte një vendim i plotë që synon të arrijë një vendim me procedurë të shkruar. Ambasadorët e BE-së do të takohen herët në javën e ardhshme për të konkretizuar marrëveshjen’’, raporton zyrtari i BE-së.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012665033340454
array(1) { ["section"]=> string(76) "be-ja-ne-nje-ze-per-shtyrjen-e-brexit-ja-kur-do-te-takohen-27-lideret-183451" }