BE-ja ngre padi antitrust kundër Google, favorizon shërbimet e veta

Publikuar tek: bota, më 12:01 15-04-2015 BE-ja ngre padi antitrust kundër Google, favorizon shërbimet e veta

Bahskimi Europian ka ngritur padi kundër “Google.Inc” pasi ka shkelur ligjet antitrust. Drejtori i antitrustit në BE Margrethe Vestager, e ka marrë këtë vendim të martën në dakortësi me Presidentin e Komisionit Europian Jean-Claude Juncker.

Padia ka të bëjë me përdorimin e motorëve të kërkimit të Google për të favorizuar shërbimet e veta në treg. Rivalët thonë se rezultatet e kërkimit në Google për fusha si udhëtimi, blerjet dhe hartat, favorizojnë shërbimet e vetë Google në vend që të shfaqë edhe rezultate alternative nga kompani të tjera.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012404918670654
array(1) { ["section"]=> string(71) "be-ja-ngre-padi-antitrust-kunder-google-favorizon-sherbimet-e-veta-8788" }