BE kapitull të ri me Turqinë, nisin negociatat

Publikuar tek: bota, më 14:32 30-06-2016 BE kapitull të ri me Turqinë, nisin negociatat

Bashkimi Europian, ka njoftuar se ka nisur negociatat me Turqinë dhe ka hapur një kapitull të ri negociues me të.

Kjo për shkak të ofertës së saj të gjatë  bllokuese për anëtarësim në BE,  si pjesë e marrëveshjes së saj të emigrantëve me Ankaranë.

Ky vendim vjen vetëm një javë pas referendumit ku Britania votoi për BREXIT.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Mega operacion, kapen 11 ton kokainë, në prannga 144 persona
Kamikazi sulmon me bomba një autokolonë, humbin jetën 40 policë »
Article Logic
Execution time: 0.012068033218384
array(1) { ["section"]=> string(51) "be-kapitull-te-ri-me-turqine-nisin-negociatat-45052" }