BE reagon për ngjarjet në Lazarat: Ngushëllime familjarëve të oficerit, përshëndesim kurajon e oficerëve të policisë

Publikuar tek: aktualitet, më 17:12 24-06-2015 BE reagon për ngjarjet në Lazarat: Ngushëllime familjarëve të oficerit, përshëndesim kurajon e oficerëve të policisë Romana Vlahutin

Delegacioni i Bashkimit Europian ka ndjekur me interes ngjarjet në Lazarat dhe ka shprehur ngushëllimet për familjarët e fektivit të vrarë të RENEA-s, sikurse ka përshëndetur  kurajon e oficerëve të policisë shqiptare për shërbimet ndaj vendit të tyre.

":Delegacioni i Bashkimit Europian në Shqipëri dëshiron të shprehë ngushëllime të sinqerta për familjen e oficerit të vrarë të policisë dhe keqardhje për oficerët e plagosur në operacionin e mëngjesit të sotshëm në Lazarat.

Ne përshëndesim kurajën e oficerëve shqiptarë të policisë që po i shërbejnë vendit të tyre duke e çuar përpara luftën kundër trafikut të drogës dhe do të vazhdojmë të mbështesim fuqishëm të gjithë ata që punojnë në Shqipëri për zbatimin e shtetit ligjor”, thuhet në deklaratëne e Bashkimit Europian.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dëshmia e 17 vjeçarit që qëlloi mbi policinë: Grupi i strukturuar në Lazarat, bleu 6 snajper të sofistikuar
Policia, gati operacioni në Lazarat: Gjallë a vdekur. Ja lista e 21 personave të grupit të zjarrit »
Article Logic
Execution time: 0.011654138565063
array(1) { ["section"]=> string(120) "be-reagon-per-ngjarjet-ne-lazarat-ngushellime-familjareve-te-oficerit-pershendesim-kurajon-e-oficereve-te-policise-14564" }