BE rekomandim pozitiv Shqipërisë për hapjen e negociatave

Publikuar tek: foto-e-dites, më 07:31 10-11-2016 BE rekomandim pozitiv Shqipërisë për hapjen e negociatave

Komisioneri për Zgjerim, Johannes Hahn ka propozuar dje për Këshllin Europian një rekomandim të kushtëzuar për hapjen e negociatave për anëtarësim të Shqipërisë në Bashkimin Europian. Praktikisht,  kushti i vendosur është zbatimii reformës në drejtësi dhe veçanërisht ligji i vetting-ut. Hahn ka vlerëuar ecurinë e Shqipërisë në realizimin e pesë prioriteteve kyçe dhe miratimin e reformës në gjyqësor.

 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Donald Trump, Presidenti i 45-të i Shteteve të Bashkuara të Amerikës
Shqipëria më në fund edhe në “Google Street View” »
Article Logic
Execution time: 0.010902881622314
array(1) { ["section"]=> string(63) "be-rekomandim-pozitiv-shqiperise-per-hapjen-e-negociatave-59041" }