BE ultimatum Kosovës: Nuk ka kohë për të humbur, formoni qeverinë e re

Publikuar tek: rajon, më 16:11 01-09-2017 BE ultimatum Kosovës: Nuk ka kohë për të humbur, formoni qeverinë e re

Prej kohësh destabiliteti politik ka pllakosur Kosovën. Dhe pas zgjedhjeve të parakohshme politika nuk ka arritur të gjejë gjuhën e përbashkët për kapërcimin e situatës, e cila po mban peng gjithë shtetin.

Pas thirrjeve të vazhdueshme nga nga zyrtarë europian, ka reaguar dhe zëdhënisa për Politikën e Jashtme Maja Koçijançiç, e cila e ka vënë thgeksin tek e ardhmja e Kosovës në BE.


“E kemi thënë dhe e përsërisim; Kosova nuk ka kohë për të humbur dhe një qeveri e re duhet të formohet sa më pare. U bëjmë thirrje gjithë partive politike që të konstituojnë Parlamentin dhe të vijojnë me shpejtësi për formimin e qeverisë së re”, ka deklaruar zëdhënsia Maja Koçiançiç.

Koçijançiç rikujtoi se detyrat e qeverisë së re janë të qartë; reformat e thella dhe forcimi i shtetit të së drejtës.

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0093259811401367
array(1) { ["section"]=> string(74) "be-ultimatum-kosoves-nuk-ka-kohe-per-te-humbur-formoni-qeverine-e-re-90858" }