Beatrix Ramosaj dedikim prekës për babain e saj të ndjerë: E vetmja plagë që nuk shërohet asnjëherë

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 09:23 07-08-2016 Beatrix Ramosaj dedikim prekës për babain e saj të ndjerë: E vetmja plagë që nuk shërohet asnjëherë

Këngëtarja Beatrix Ramosaj ka publikuar një forto me babain e saj të ndjerë dhe bashkangjitur me të shkruan një dedikim mjaft prekës.

E prekur Beatrix shkruan se sa shumë i mungon babai i cili prej 5 vitesh nuk jeton më.

“Ndoshta e kam shume te veshtire ta pranoj faktin qe ai nuk eshte me mes nesh... Dhe deshira e madhe per ta pare dhe nje here duke marr fryme, duke jetuar, duke qeshur.. me ben ta mendoj kaq shume, ne cdo moment dhe ne cdo dite qe kalon.. Vazhdoj ta shof dhe ne enderr kaq shpesh.. Kane kaluar 5 vite rresht dhe eshte hera e pare qe e shof 2 here ne enderr brenda dy javeve.. Si eshte e mundur... Te duash aq shume te ringjallesh dike, ose te duash kaq shume ta takosh vetem edhe njehere, ti tregosh se sa shume e do dhe se sa shume na mungon.. vras mendjen se si mund t ishte jeta po te ishte gjalle akoma.. Se sa shume do ndikonte ne jeten tone.. Kur e shikoj ne enderr gjeja e pare qe me shkon ne mendje, i hidhem ne krah duke e perqafuar aq fort me sa fuqi te kem... Duke u cmallur.. Duke plotesuar ate ndjesine e mungeses se tij per 5 vjet.. Dhe ne megjes ndjej nje lumturi qe t pakten e takoj ne enderr, dhe zgjohem me lot ne sy.. Eshte e vetmja plage qe nuk ke sherohet asnjeher.. Sidomos tani, kete vit.. Cdo dite e me shume ndjehet mungesa jote babi... Sa do doja te ishe gjalle... Do me shikoje mua dhe Albanin dhe ne cdo hap qe do benim do ndiheshe krenare per neve, sa dua vetem nje here te degjoj zerin tend duke me thene ; bravo babit.. Jam shume krenare per ty... Sic me the ne performancen time te pare.. Nuk e harroj kurre gezimin tend dhe fjalet e tua te ndjera..; Bravo babit, ke dal ashtu sic kam dashur une gjithmone te shkelqeje.. Por e di cka? Albani po shkelqen me shume se une, eshte rritur, shuuume i talentuar, dhe te ngjan ty komplet, po na ben krenare cdo dite dhe e di qe dhe ti nga lart je shume krenare per ne, dhe per mamin qe pa ate nuk do ishim kurr ketu ku jemi sot. Eshte komplet merita e mamit dhe e jotja.. Jemi krenare dhe me fat qe kemi nje mamush kaq te kujdesshme dhe te mire, dhe nje baba qe na ndjek nga parajsa dhe qe jeni krenare per ne... Mungesa jote ndjehet cdo dite e me shume.. Te duam shume... Oh sa shume me mungon...” shkruan Beatrix.

beatrix.jpg

Nga Veriu në jug, këto hotele mbajnë 5 yje.
Por me sa i vlerësoni ju?

Grand Hotel Resort - Velipoja
Rafaelo - Shëngjin
Kompleksi Lura - Gjiri i Lalezit
Palace Hotel - Durrës
Prestige Resort - Golem
Premium Resort - Golem
Fafa Hotel - Durrës
Grupi Harmonia - Hotel
Regina Hotel - Vlorë
Hotel Butrinti - Sarandë
Demi Hotel - Sarandë
Santa Quaranta Resort - Sarandë
Hotel Morina - Palasë
Hotel Fishta - Velipojë
Hotel Briliant - Qerret
Supreme Hotel - Qerret
Article Logic
Execution time: 0.0091369152069092
array(1) { ["section"]=> string(104) "beatrix-ramosaj-dedikim-prekes-per-babain-e-saj-te-ndjere-e-vetmja-plage-qe-nuk-sherohet-asnjehere-49005" }