Befasia e madhe, pas grumbullimit në kombëtare, talenti shqiptar kërkohet nga ekipi i Serie A

Publikuar tek: sport, më 19:54 13-10-2017 Befasia e madhe, pas grumbullimit në kombëtare, talenti shqiptar kërkohet nga ekipi i Serie A

Karriera e Emanule Ndoj duket se po merr një tjetër drejtim pas grumbullimit në kombëtare nga Kristian Panuçi.

Talenti kuq e zi luan aktualisht në Serie B me skuadrën e Breshias dhe në këtë sezon cilësohet si një lojtarët më të rëndësishëm të kësaj skuadre që pritet të lufojë për t'u ngjitur në Serie A.

Këto paraqitje të mira dhe ftesa në kombëtare ka ngjallur interesin e skuadrës së njohur të Serie A, Bologna.

Mësohet se skudara kuq e blu ka filluar të bëjë sondazhe për talentin shqiptar që ka dalë nga akademia e skuadrës së Romës dhe në merkaton e Janarit ose në Qershorit pritet të bëjë një ofertë.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.0077779293060303
array(1) { ["section"]=> string(97) "befasia-e-madhe-pas-grumbullimit-ne-kombetare-talenti-shqiptar-kerkohet-nga-ekipi-i-serie-a-95811" }