Befasia, Shkëndija e Tetovës tërhiqet nga eventi i rëndësishëm futbollistik

Publikuar tek: sport, më 23:47 16-11-2017 Befasia, Shkëndija e Tetovës tërhiqet nga eventi i rëndësishëm futbollistik

Skuadra e Shkëndijës së Tetovës, nuk do të marrë pjesë në kompeticionin e mirënjohur “Kupa Pavarsia”, që mbahet çdo vit, më datë 28 nëntor, në Tiranë.

Lajmi është bërë i ditur nga vetë klubi nga Tetova, përmes një njoftimi për mediat.

Shkak për tërheqjen nga ky kompeticion është axhenda e ngjeshur e klubit kuqezi në kampionatin maqedonas.

Nuk dihet se kush do të jetë skuadra që do të zëvendësojë Shkëndijën, ndërkohë që kanë konfirmuar pjesëmarrjen Besa e Pejës nga Kosova, Otranti nga Mali i Zi dhe Fk Tirana nga Shqipëria.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.019159078598022
array(1) { ["section"]=> string(80) "befasia-shkendija-e-tetoves-terhiqet-nga-eventi-i-rendesishem-futbollistik-99852" }