Befasohet TRUMP, protestuesi i drejtohet ashpër: Mos na ktheni mbrapsht, deporto urrejtjen (Video)

Publikuar tek: bota, më 20:26 30-07-2019 Befasohet TRUMP, protestuesi i drejtohet ashpër: Mos na ktheni mbrapsht, deporto urrejtjen (Video)

Fjalimi i Presidentit të SHBA-së Donald Trump në Virxhinia me rastin e festimit të 400 vjetorit të themelimit të Asamblesë së Parë Përfaqësuese të Virxhinias u shoqërua me protesta.

Njëri prej pjesëmarrësve ndërpreu fjalimin e kreut të shtetit amerikan duke i kërkuar të mos deportonte më refugjatë nga toka amerikane.

“Zoti President, ju nuk mund të na ktheni mbrapsht, Virxhinia është është shtëpua jonë!”, iu drejtuar protestuesi, i cili mbante parrulla “Urrejtje ndaj Deportimit” dhe “Të Bashkohemi me familjen tonë!”.

Politikat e anti-emigracionit të presidentit Trump po ndeshin kritika të mëdha jo vetëm brenda vendit, por dhe në mbarë botën për shkeljen e të drejtave të njeriut.

 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012416124343872
array(1) { ["section"]=> string(100) "befasohet-trump-protestuesi-i-drejtohet-ashper-mos-na-ktheni-mbrapsht-deporto-urrejtjen-video-173865" }