Befasojnë dy politikanët e rëndësishëm, kapen për dore kundër homofobisë

Publikuar tek: bota, më 22:13 05-04-2017 Befasojnë dy politikanët e rëndësishëm, kapen për dore kundër homofobisë

Deputetët hollandez kanë publikuar një foto në median sociale duke u kapur përdore si qëndrim kundra homofobisë.

 Bëhet fjalë për politikanët nga partia “Demokracia 66”, Alexander Pechtol dhe Woute Koolmees të cilët mbërritën në një takim në qytetin Lehague me duar shtrënguar, shkruan newsbomb.al. 

Shkak i këtij veprimi u bë sulmi  mbi dy meshkuj homoseksual, të dielën në Hollandë, shkruajnë mediat e huaja.

Imazhet janë duke u ndarë nëpërmjet #handinhand hashtags dhe #allemannenhandinhand (të gjithë meshkujt dorë për dore).

Politikanët, të famshëm, ekspertët, futbollistë dhe punëtorët janë bashkuar në këtë kauzë. /newsbomb.al/ 

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.01313591003418
array(1) { ["section"]=> string(77) "befasojne-dy-politikanet-e-rendesishem-kapen-per-dore-kunder-homofobise-74228" }