Befasojnë nxënësit e “Sami Frashërit” realizojnë film me metrazh të shkurtër për një qëllim të rëndësishëm

Publikuar tek: kulture-art, më 23:20 23-03-2017

Nxënësit e “Sami Frashërit” befasojnë me projektin e tyre, nëpërmjet një filmi me metrazh të shkurtër synojnë të ndërgjegjësojë të gjithë ata që e shohin këtë film për pasojat që sjell bulizmi.

 Bullizmi nuk është më një fjalë e huaj, të gjithë në një formë apo tjetrën kemi dëgjuar diçka mbi këtë fenomen, kaq prezent dhe shqetësues në shkollat tona.

Një film me  Regji/Montazh/Skenar nga Elios Shuli;

Aktorë: Bona Ostreni , Elios Shuli, Kriselda Demetja;

Produksioni muzikor: Adrian Hila;

Drejtore fotografie Mariza Memaci.

 

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.026189088821411
array(1) { ["section"]=> string(110) "befasojne-nxenesit-e-sami-frasherit-realizojne-film-me-metrazh-te-shkurter-per-nje-qellim-te-rendesishem-72941" }