Befason analisti: Greqia bllokon integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian

Publikuar tek: politike, më 22:29 20-12-2017 Befason analisti: Greqia bllokon integrimin e Shqipërisë në Bashkimin Europian

Çështja e integrimit dhe ajo e marrëdhënieve me Greqinë kohët e fundit kanë marrë një rol më të madh.

Në emisionin “repolitix” në Report Tv analisti Stavri Marku u shpreh se viti i ardhshëm do të jetë thelbësor për integrimin e vendeve të Ballkanit perëndimor.

Ai tha se Greqia e ka vendosur veton për Maqedoninë dhe për të njëjtën gjë mund të bëjë edhe për Shqipërinë.

“Bashkimi Europian dhe SHBA kanë në plan që viti 2018 të jetë vit vendimtar për Ballkanin në lidhje me integrimin në BE. Greqia është strumbullari për të zgjidhur problemet e Shqipërisë dhe Maqedonisë.

Greqia ka vendosur Veton në lidhje me integrimin e Maqedonisë në NATO dhe bllokon edhe integrimin e Shqipërisë në BE”, është shprehur analisti Stavri Marku. 

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.035133123397827
array(1) { ["section"]=> string(84) "befason-analisti-greqia-bllokon-integrimin-e-shqiperise-ne-bashkimin-europian-103808" }