Befason atleti Usain Bolt, medalje ari në tjetër lloj sporti

Publikuar tek: sport, më 17:59 21-08-2016 Befason atleti Usain Bolt, medalje ari në tjetër lloj sporti

Fituesi i 9 medaljeve të arta në karrierën e tij si atlet, sot ka provuar një sport të ri duke befasuar tifozët dhe të gjithë ndjekësit e tij.

Bëhet fjalë për rekordmenin xhamajkan Usain Bolt, i cili sot në Rio ka garuar për hedhje shtize. Bolt fitoi medaljen e artë në stafetën 4x100m në disiplinën e hedhjes së shtizës.

Në stadium të pranishmit për të parë këtë shfaqje të Bolt ishin të paktë, kjo edhe për shkak se gjithçka ndodhi pikërisht në 01:40 me orën braziliane. Bolt me shtizën në dorë pasi bëri një lloj nxehje bëri hedhjen e tij spektakolare në distancën... 56 m dhe duartrokitjet ishin të gjitha për të.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.042412996292114
array(1) { ["section"]=> string(65) "befason-atleti-usain-bolt-medalje-ari-ne-tjeter-lloj-sporti-50434" }