Befason ish-kryeministri i Anglisë: Kam konsumuar drogë dhe alkool  

Publikuar tek: bota, më 16:17 14-09-2019 Befason ish-kryeministri i Anglisë: Kam konsumuar drogë dhe alkool   Ish-kryeministri i Anglisë David Cameron

Ish-kryeministri i Anglisë David Cameron rrëfeu për gazetën britanike ‘’The Times’’ se ka konsumuar drogë në adoleshencë dhe ka rrezikuar të përjashtohej nga Kolegji i Berkshire.

Këto deklarata, ish-kreu i Partisë Konservatore i ka publikuar dhe në librin e tij.

‘’Problemet filluan në vitin e tretë për shkak se po më krijohej mendimi se isha mediokër. Mendoja se po qëndroja në hijen e vëllait tim. Kam patur panik për të dalë mes turmave. Këto abuzime me drogën, alkoolin, duhanin për pak sa më kushtuan shkollën’’, shprehet Cameron për problemet në rini.

Ai dha dorëheqjen në vitin 2016 teksa referendumi për të dalë nga BE nuk favorizoi qëndrimin e tij kundra.

Si e vlerësoni punën e secilit ministër të qeverisë Rama 2?

Votoni nga 1 te 10 (1 nenkupton shumë keq, 10 nënkupton shumë mirë)

Anila Denaj - Ministre e Financave
Arben Ahmetaj - Ministër i Shtetit për Rindërtimin
Belinda Balluku - Ministre e Infrastukturës dhe Energjitikës
Bledi Çuçi - Ministër i Bujqësisë
Blendi Klosi - Ministër i Turizmit
Eduard Shalsi - Ministër Shteti për Mbrojtjen e Sipërmarrjes
Elisa Spiropali - Ministre e Shtetit për Marrëdhëniet me Parlamentin
Elva Margariti - Ministre e Kulturës
Etilda Gjonaj - Ministre e Drejtësisë
Evis Kushi - Ministre e Arsimit, Rinisë dhe Sportit
Ogerta Manastirliu - Ministre e Shëndetësisë
Olta Xhaçka - Ministre e Mbrojtjes
Pandeli Majko - Ministër i Diasporës
Sandër Lleshaj - Ministër i Brendshëm

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.012306928634644
array(1) { ["section"]=> string(72) "befason-ish-kryeministri-i-anglise-kam-konsumuar-droge-dhe-alkool-178426" }