Befason Kastriot ISLAMI: Edi RAMA vesh brekushe se vuan nga prostata

Publikuar tek: politike, më 15:48 14-09-2019 Befason Kastriot ISLAMI: Edi RAMA vesh brekushe se vuan nga prostata Kastriot Islami

Ish-deputeti i PD-së Kastriot Islami befasoi me deklaratën e tij se kryeministri Rama vesh brekushe për shkak se vuan nga prostata.

I ftuar në ‘’Faxnews’’ ish-ministri i Jashtëm në qeverinë e Fatos Nanos u shpreh se Rama nuk e dëshiron integrimin e Shqipërisë në BE në mënyrë që të zaptojë sa më shumë pushtet.

‘’Rama nuk e do Integrimin. Mendon se duke mos u futur në BE mund të bëjë më shumë zullume këtu.Rama nuk merret me çështjen kryesore kur niset për të diksutuar mbi integrimin në BE, por niset me tre maska’’, deklaroi Islami për hapjen e negociatave të vendit tonë për t’u anëtarësuar në BE.

Nga ana tjetër, ish-bashkëpunëtori i Ramës gjatë kohës kur PS-ja ndodhej në opozitë, befasoi kur tha se kryeministri ka probleme me prostatën dhe për ta fshehur këtë problem vesh brekushe. Në fund, Kastriot Islami beson se vendi jonë nuk do të marrë përgjigje pozitive në 18 tetor për hapjen e negociatave me BE-në.

‘’Maska e parë ëshët maska e atleteve. Ai a një sëmundje hernie diskale dhe nuk qendron gjatë në këmbë, ka dhimbje, ndërkohë që e përdor si çështje marketingu. Po ta shohësh me vëmendje ai ka dhimbje dhe nuk qecën do të përfudnojë me shkop. Maska e dytë është ajo e brekusheve, ai i vesh për takimet në BE që zgjasin gjatë, edhe brenda por edhe jashtë. Kjo kam përshtypjen që kjo lidhet, ka pasur raste që janë nxjerrë foto me prostatën e tij. Në thelb ëhstë çështje prostate, pavarësisht se ai përpiqet që ta nxjerri si çështje modernizmi.

E treta lidhet me pikturat e tij. Është ajo zhgarravina se ato nuk janë piktura. Ka disa shqetësime kryetari i PS-së. Përdori këtë maskën e tretë, për të thënë ky jam unë. Është për të ardhur keq, por në tetor nuk ka negociata’’, u shpreh Islami.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.023594856262207
array(1) { ["section"]=> string(74) "befason-kastriot-islami-edi-rama-vesh-brekushe-se-vuan-nga-prostata-178423" }