Befason Martin Shkreli: Keni shansin të më grushtoni në fytyrë

Publikuar tek: bota, më 17:22 29-09-2016 Befason Martin Shkreli: Keni shansin të më grushtoni në fytyrë

Shqiptaro-amerikani Martin Shkreli, i ka dhënë shansin disa njerëzve të bëjnë atë që kanë dëshirë më shumë - ta qëllojnë me grusht në fytyrë.

Shkreli, i cili u kritikua vitin e kaluar pas rritjes me 5 mijë për qind, dhe që nuk pranoi asnjë akuzë të ngritur nga prokurorëtë amerikanë, ka shkruar në tëitter se do t’i japë mundësinë ofertuesit më të lartë në e-Bay, ta qëllojë atë me grusht në fytyrë.

Ndërsa paratë e ofertave në e-Bay, Shkreli tha se do të shkojnë për bamirësi.

Martin Shkreli duket se ka ditur ta menaxhojë mirë urrejtjen masive ndaj tij dhe ta kthejë në favor, duke u përfshirë në dsikutime me ndikim të lartë në shoqëri, si vrasja e gorillës Harambe, për të cilën propozoi ta rikthejë në jetë me anë të klonimit, mnështetja e hapur ndaj Donald Trump dhe ngjarje të tjera.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Doktori shpjegon si ta ndaloni menjëherë lemzën
Kongresi nuk përfill veton e Obamës, lejon padi kundër Arabisë Saudite »
Article Logic
Execution time: 0.0098450183868408
array(1) { ["section"]=> string(67) "befason-martin-shkreli-keni-shansin-te-me-grushtoni-ne-fytyre-54544" }