Befason Mehmet Kraja: Deklaratat e Vuçiç dhe Thaçit për ndryshim kufijsh, gatuar nga RAMA

Publikuar tek: kulture-art, më 09:28 17-08-2018 Befason Mehmet Kraja: Deklaratat e Vuçiç dhe Thaçit për ndryshim kufijsh, gatuar nga RAMA Mehmet Kraja me gazetaret Beti Njuma e Alda Bardhyli

Shkrimtari dhe publicisti Mehmet Kraja është shprehur se deklarata e presidentit serb Vuçic dhe presidentit Thaçi për ndryshim kufijsh është gatuar nga Edi Rama.

Sipas tij “Tirana zyrtare duhet të distancohet nga ndërhyrjet pasi Shqipëria nuk mund të ndikojë në këte çështje”. “Rama”, tha Mehmeti “po merr kopetenca që nuk i takojnë.

Këto deklarata Mehmeti i bëri në takimin letrar në Prishtinë “Letërsia dhe Qyteti” me gazetaret Beti Njuma dhe Alda Bardhyli.

Personazhi i vitit 2019

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « VARROSUR PËR SË GJALLI NË NEVOJTORET E BURGUT
»
Article Logic
Execution time: 0.012232065200806
array(1) { ["section"]=> string(94) "befason-mehmet-kraja-deklaratat-e-vucic-dhe-thacit-per-ndryshim-kufijsh-gatuar-nga-rama-131377" }