Befason Usain Bolt, kampioni olimpik i futet seriozisht futbollit, do luajë me këtë ekip të famshëm

Publikuar tek: sport, më 18:40 14-11-2016 Befason Usain Bolt, kampioni olimpik i futet seriozisht futbollit, do luajë me këtë ekip të famshëm

9 herë fituesi i medaljes së artë dhe rekordmbajtësi botëror i garës 100 dhe 200 metra, Usain Bolt, duket se do t’i dedikohet seriozisht ëndrrës së tij të parealizuar deri më tani; të bëhet futbollist.

Bolt ka thënë për The Guardian se po mendon seriozisht karrierën post-atletikë si futbollist, raporton Newsbomb.al.

Por edhe pse është një fans i çmendur i Manchester United, ai ka konfirmuar se ka nisur stërvitjen me ekipin gjemran Borussia Dortmund. “Do filloj trajnimin. Më pas shohim se çfarë do ndodhë”, ka thënë ai.

efw3f3ffgghgnshot_1.jpg

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.020282030105591
array(1) { ["section"]=> string(103) "befason-usain-bolt-kampioni-olimpik-i-futet-seriozisht-futbollit-do-luaje-me-kete-ekip-te-famshem-59503" }