Bëhet gati loja e Harri Potter, ja risitë për të gjithë fansat

Publikuar tek: bota, më 21:05 03-02-2018 Bëhet gati loja e Harri Potter, ja risitë për të gjithë fansat

Harry Potter është një librat dhe më pas filmat më të ndjekur, por së shpejti do të jetë edhe në versionin lojë për apartet smartfonë.

Kompania e lojrave elektronike “Jam City” është në hapat e fundit dhe shumë shpejt do të hedh në treg lojën e quajtur “Harry Potter, Misteret e Hougart”.

Loja do të jetë e aksesueshme për të gjithë tipat e aparateve smartfonë dhe do mund të luhet gjithashtu edhe në Play Station.

Ajo do të jetë e para lojë për sistemet e telefonave smartfonë dhe pritet të lançohet shumë shpejt që në javët e para të marsit.

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Akuzat e Presidentit Trump, vjen reagimi ‘rrufe’ i drejtorit të FBI: Fjalët janë fukarallëk
Sulm me bombë vetëvrasëse, dhjetëra ushtarë të vdekur në Pakistan »
Article Logic
Execution time: 0.011372089385986
array(1) { ["section"]=> string(68) "behet-gati-loja-e-harri-potter-ja-risite-per-te-gjithe-fansat-109024" }