Bëhet realitet, Kosova anëtarësohet në FIFA

Publikuar tek: sport, më 19:50 13-05-2016 Bëhet realitet, Kosova anëtarësohet në FIFA

Është bërë realitet ëndrra e shumë shqiptarëve. Kosova është anëtarja më e re e FIFA-s.

Vendimi është marrë në Kongresin e sotëm të organizuar në Meksikë dhe 141 shtete kanë mbështetur kërkesën e Kosovës, ndërsa 23 të tjera u shprehen kundër.

I pranishëm në Kongres ishte kreu i FFK-së, Fadil Vokrri i cili falenderoi delegatët për votimin. Flamuri i Kosovës u shpalos gjithashtu në krah të flamujve të shteteve të tjera. 

Përfaqësuesja e Kosovës do të marrë pjesë në kualifikimet e Botërorit 2018, që organizohet në Rusi.

Untitled.png

fadili.png

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.1026759147644
array(1) { ["section"]=> string(48) "behet-realitet-kosova-anetaresohet-ne-fifa-40382" }