Bëhet serioze situata, monitorim edhe me snajper në taracën e kishës në mes të Tiranës (FOTO EKSKLUZIVE)

Publikuar tek: aktualitet, më 11:21 16-04-2017 Bëhet serioze situata, monitorim edhe me snajper në taracën e kishës në mes të Tiranës (FOTO EKSKLUZIVE)

Masat e sigurisë në Tiranë sot në ditën e Pashkëve sa vijnë e shtohen.

Ky plan ka nisur të intesifikohet që prej natës së mbrëmshme pranë objekteve të kultit, kur u mbajt mesha e mesnatës dhe masat e rrepta të sugurisë vazhdojnë të jenë edhe aktualisht prezente në qendër të Tiranës.

Më të forta masat janë pranë kishave, ku janë të populluara me shumë besimtarë të krishterë, pas informacioneve lidhur me një sulm të mundshëm terrorist.

Newsbomb.al ka siguruar një tjetër moment që tregon se situata është bërë më serioze. Dy snajper janë të vendosur në pjesën e sipërme të kishës ortodokse dhe po monitorojnë situatën, për shmangjen e ndonjë incidenti.

Po ashtu, përballë kishës janë vendosur edhe autoblinda dhe efektivë të RENEA-s të armatosur, për të treguar gadishmërinë e tyre në çdo moment.

Ndërkohë, pjesë e këtij operacioni ka qenë edhe ndalimi i automjeteve dhe kontrolleve rutinë.  

 

111.jpg

 

 

222.jpg

 

444.jpg

 

 55.jpg

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « I drejton pistoletën gruas në sy të fëmijëve, policia e Vlorës bën aktin heroik
Video e vrasjes së Artan Cukut, “lumë telefonatash” në polici dhe zbulojnë identitetin: E njohim autorin »
Article Logic
Execution time: 0.023606061935425
array(1) { ["section"]=> string(107) "behet-serioze-situata-monitorim-edhe-me-snajper-ne-taracen-e-kishes-ne-mes-te-tiranes-foto-ekskluzive-75352" }