Bëhu si… trendi më i fundit në shenjat e horoskopit

Publikuar tek: showbiz-lifestyle, më 21:45 22-01-2016 Bëhu si… trendi më i fundit në shenjat e horoskopit

‘Bëhu si Bob’, ‘bëhu si Bill’, apo në versionin shqiptar ‘bëhu si Beni’, ‘bëhu si Mira’. Është ky trendi më i fundit që ka përfshirë rrjetet sociale, i cili të tregon se si të jesh i sjellshëm dhe i këndshëm, kryesisht në Facebook, Instagram apo Twitter.

E pikërisht duke i qendruar këtij trendit, faqja ‘Horoscope’ në bazë të të karakteristikave të çdo shenje të horoskopit ka treguar se si sillen ato në jetën reale.

aries-1-696x418.jpg

---

Ky është ‘Dashi’.

‘Dashit’ i pëlqen të vrapojë.

‘Dashi’ nuk poston foto sa herë që del për vrap sepse e di që miqve të tij nuk i intereson.

‘Dashi’ është i zgjuar.

Bëhu si ‘Dashi’

taurus-696x418.jpg---

Ky është ‘Demi’.

‘Demit’ i pëlqen të ndihmojë të varfërit.

‘Demi’ nuk poston foto apo video gjatë kohës që ai bën bamirësi.

‘Demi’ është i zgjuar dhe modest.

Bëhu si ‘Demi’.

gemini-696x418.jpg---

Këta janë ‘Binjakët’.

‘Binjakët’ ndodhen në Facebook.

Ata nuk bëjnë postime për faktin se nesër është e hënë apo fundjavë, pasi e dinë që të gjithë kanë kalendar.

‘Binjakët’ janë të zgjuar.

Bëhu si ‘Binjakët’.

cancer-696x418.jpg---

Kjo është ‘Gaforrja’.

‘Gaforres’ i pëlqen të drekojë në restorante pa postuar foto të ushqimit.

‘Gaforrja’ e di se askujt nuk i intereson se çfarë ajo ka ngrënë.

‘Gaforrja’ është e zgjuar.

Bëhu si ‘Gaforrja’.

leo-696x418.jpg

---

Ky është ‘Luani’.

‘Luani’ ka guximin t’ua thotë njerëzve mendimet përballë, dhe jo t’i shkruajë ato në Facebook.

‘Luani’ është trim.

Bëhu si ‘Luani’.

---

virgo-1-696x418.jpgKjo është ‘Virgjëresha’.

‘Virgjëresha’ e di që nuk është një supermodele, e për këtë arsye në foto del duke buzëqeshur dhe nuk tenton të bëjë fytyra qesharake.

‘Virgjëresha’ është e zgjuar.

Bëhu si ajo.

 

---

libra-696x418.jpg

Kjo është ‘Peshorja’.

‘Peshorja’ merr një email nga një princ nigerian që kërkon t’i dhurojë të gjithë pasurinë.

Ajo qesh dhe e fshinë email-in.

‘Peshorja’ është zgjuar.

Bëhu si ‘Peshorja’.

---

scorpio-696x418.jpgKy është ‘Akrepi’.

‘Akrepi’ sheh në facebook një postim ku mund të ftohet një Iphone.

Ai nuk e pëlqen dhe e shpërndan foton sepse nuk është budalla.

‘Akrepi’ është i zgjuar.

Bëhu si ‘Akrepi’.

 

---

sagittarius-696x418.jpgKy është ‘Shigjetari’.

Miqtë e ‘Shigjetarit’ po fejohen dhe martohen.

‘Shigjetari’ është beqar, dhe nuk i intereson shumë kjo.

‘Shigjetari’ është i zgjuar.

Bëhu si ai.

 

---

capricorn-696x418.jpg

Ky është ‘Bricjapi’.

‘Bricjapi’ shkon në një vend të këndshëm dhe porositë pijet.

Ai nuk bën 100 foto duke pirë, sepse e di që kjo është diçka e bezdisshme.

‘Bricjapi’ është i zgjuar.

Bëhu si ai.

---

aquarius-696x418.jpgKy është ‘Ujori’.

‘Ujori’ është në Whatsapp.

Ai merr mesazhe nga miqtë e tij dhe i përgjigjet në kohë.

‘Ujori’ nuk pret 6 orë për t’u përgjigjur.

‘Ujuri’ është i zgjuar.

Bëhu si ‘Ujori’.

---

pisces-1-696x418.jpgKëta janë ‘Peshqit’.

‘Peshqit’ ndodhen në party dhe nuk postojnë 30 foto me mbishkrimin “po kënaqemi”.

Ata e dinë se të postosh aq shumë foto tregon se në të vërtetë nuk po kënaqesh.

‘Peshqit’ janë të zgjuar.

Bëhu si ‘Peshqit’.

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.02587103843689
array(1) { ["section"]=> string(56) "behu-si-trendi-me-i-fundit-ne-shenjat-e-horoskopit-30715" }