Bëhuni gati për dimrin, ja ku pritet të bjerë bora e parë këtë fundjavë në Shqipëri

Publikuar tek: aktualitet, më 22:34 04-10-2017 Bëhuni gati për dimrin, ja ku pritet të bjerë bora e parë këtë fundjavë në Shqipëri

Pas një verë të gjatë në nxehtë dhe të thatë, vendi ynë përgatitet për një dimër me temperatura të ulta dhe rreshje intensive.

Sipas parashikimeve duke filluar që nga dita e premte Shqipëria do të mbizotërohet nga një front i ftohtë që do të vijë nga veriu i kontinentit i cili do të kalojë mbi rajonin e Ballkanit.

Parashikohet që në fundjavë do të krijohen kushte për mot më të ftohtë dhe reshje shiu dhe dita e shtunë do të jetë me mot dukshëm më i ftohtë, dhe me shi.

Ndërkohë në zonat malore mbi 1500m këtë fundjavë priten edhe reshjet e para të borës. Ndërsa të dielën do të ketë një përmirësim të lehtë të temperaturave dhe të situatës sinoptike. 

Sondazh

Më shumë në këtë kategori: « Dalin pamjet, ky është momenti i arrestimit të anëtarit të bandës Çela në Elbasan (VIDEO)
Aksident në Tiranë, dyshime për eksploziv në “Smart”, shoferi tenton t’i ikë policisë, por përplaset me “Benz-in” në mesnatë (EMRI) »
Article Logic
Execution time: 0.01343297958374
array(1) { ["section"]=> string(88) "behuni-gati-per-dimrin-ja-ku-pritet-te-bjere-bora-e-pare-kete-fundjave-ne-shqiperi-94766" }