Bëhuni gati për një tjetër super ndeshje, mësohet rivali i Anthony Joshua në boks

Publikuar tek: sport, më 19:25 28-08-2017 Bëhuni gati për një tjetër super ndeshje, mësohet rivali i Anthony Joshua në boks

Anthony Joshua do përballet me boksierin bullgar Kubrat Pulev për të mbrojtur titullin e tij në kategorinë e peshave të rënda në boks.

Kampioni britanik është urdhëruar të përballet me Pulev në një ndeshje boksi të detyrueshme nga Federata Ndërkombëtare e Boksit (IBF) pasi Ëaldimir Klitschsko njoftoi tërheqjen e tij, duke shuar çdo plan për një rikthim.

ergergy5gh45h5hj.jpg

36-vjeçari bullgar ka humbur vetëm një nga 26 ndeshjet e tij dhe ka 13 fitore me nokaut.

Ndërsa Joshua ka fituar të 19 ndeshjet dhe thuhet se tashmë ka nisur të përgatitet për sfidën e 20-të. /Newsbomb.al

Sondazh

Article Logic
Execution time: 0.077008962631226
array(1) { ["section"]=> string(86) "behuni-gati-per-nje-tjeter-super-ndeshje-mesohet-rivali-i-anthony-joshua-ne-boks-90463" }